Wytyczne
Wytyczne
dotyczące rekrutacji i kryteriów naboru studentów i pracowników
Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
na wyjazdy w ramach Programu Erasmus +
§ 1
- Rekrutację studentów na wyjazdy na studia i praktyki w ramach Programu ERASMUS+ prowadzą Komisje Rekrutacyjne na poszczególnych Wydziałach.
- Skład komisji rekrutacyjnej i szczegółowe zasady rekrutacji powinny być ustalone na każdym wydziale.
- Rekrutacja studentów powinna być zakończona do końca marca, ewentualną dodatkową rekrutację/nabór na praktyki należy ostatecznie zakończyć do końca kwietnia.
- Koordynator Wydziałowy ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych do udziału w Programie.
- Rekrutacja nauczycieli na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć prowadzona jest na wydziałach na podstawie przedstawionego „Indywidualnego programu nauczania” potwierdzonego przez instytucję partnerską.
- Koordynatorzy przekazują imienną listę pracowników wraz z „Indywidualnym programem nauczania” dla każdego kandydata na wyjazd potwierdzonym przez instytucje partnerską do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej do dnia 30 czerwca.
§ 2
- Podstawowe warunki uczestnictwa w Programie Erasmus + (zwanym dalej Programem) winny uwzględnić:
- Zaliczenie pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub zarejestrowanie na pierwszym semestrze studiów drugiego lub trzeciego stopnia. (Studenci pierwszego roku pierwszego cyklu studiów kwalifikowani są warunkowo – wyjazd jest uzależniony od zaliczenia pierwszego roku studiów).
- Znajomość języka wykładowego uczelni partnerskiej lub znajomość języka angielskiego potwierdzona uznanym certyfikatem lub odpowiednim zaświadczeniem ze Studium Języków Obcych UR o znajomości języka na poziomie co najmniej B2 (z oceną co najmniej dobrą). W przypadku niektórych uczelni partnerskich posiadanie certyfikatu językowego może być kryterium niezbędnym.
Dodatkowe kryteria selekcji ustalane są na wydziałach.
§ 3
- Student zgłaszający swoją kandydaturę na wyjazd do uczelni partnerskiej składa następujące dokumenty:
- „Zgłoszenie do Programu ERASMUS+” z podaną średnią ocen za wszystkie zaliczone semestry studiów.
- Zaświadczenie o znajomości języka obcego na poziome B2 – certyfikat językowy, świadectwo ze szkoły językowej lub zaświadczenie ze Studium Języków Obcych UR.
- Zgłoszenie do Programu wraz załącznikami należy składać na ręce Wydziałowego Koordynatora Programu.
- Termin składania dokumentów ustala Koordynator Wydziałowy Programu ERASMUS+
- Wydziałowy Koordynator Programu ERASMUS+ zwołuje posiedzenie komisji rekrutacyjnej.
- Po przeprowadzonej rekrutacji przekazuje dokumenty kandydatów do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej wraz z protokołem z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej i listą rankingową studentów zgłoszonych i zakwalifikowanych do udziału w Programie.
- Zasady alokacji grantu ustala się w oparciu o wytyczne Narodowej Agencji Programu ERASMUS+ i dostępne środki na realizację Programu, zgodnie umową finansową zawartą z NA.
- Miesięczne stawki Wsparcia Indywidualnego dla studentów oraz stawki dzienne dla nauczycieli i pracowników są zatwierdzane przez prawnego przedstawiciela Uczelni, upoważnionego do podpisywania dokumentów Programu Erasmus+ i zamieszczane na stronie Programu: erasmus.ur.krakow.pl/komunikaty.
Kraków, 03. 02. 2014 r.